TYLICZ.SKI PO SERII RZUTÓW KARNYCH, ZDOBYWA SUPERPUCHAR LIGI FUTSALU 2023/24

⚽️ Kapitalne, wręcz niebotyczne widowisko zgotowali nam zawodnicy grający w finale Superpucharu Ligi Futsalu. Wiedzieliśmy że takie zestawienie jak TYLICZ.SKi vs DOM WESELNY SYLWIA, zagwarantuje nam najwyższy możliwy poziom. Nie myliliśmy się ponieważ obie drużyny zaprezentowały kosmiczną dyspozycję. W tym spotkaniu było w zasadzie wszystko, emocje, dramaturgia, zwroty akcji, kontrowersje, a kwintesencją tego spotkania, były rzuty karne i uwaga, wygrana Tylicza dopiero w ósmej serii rzutów karnych. (k. 8:7)
⚽ Idąc jednak od początku, doskonale w mecz weszli zawodnicy z Tylicza, którzy w miarę szybko objęli prowadzenie, a nawet osiągnęli przewagę trzech goli. Bramka do szatni dla Sylwii, zapowiadała jednak dalsze emocje w tym spotkaniu. W drugiej odsłonie zawodnicy z Trzetrzewiny szturmem rzucili się na rywali, odrabiając straty i doprowadzając do remisu 3:3. Gdy na niecałą minutę przed końcem wydawało się że szykujemy się na rzuty karne, Tylicz wyprowadza cios, strzelając gola na 4:3 i praktycznie pieczętując zwycięstwo. Nic bardziej mylnego. Dom Weselny Sylwia mając pół minuty do końca spotkania, stawia wszystko na jedną kartę i ściąga bramkarza, wprowadzając dodatkowego zawodnika w polu gry. Ryzyko się opłaciło ponieważ w końcówce doprowadzają do remisu 4:4. Sylwia mogła to spotkanie jeszcze wygrać ponieważ mając 3 sekundy do końca syreny, wznowili piłkę, gdzie w wielkim zamieszaniu byli blisko zdobycia gola, lecz nie udało się jednak znaleźć drogi do bramki. O losach spotkania miały zatem zadecydować rzuty karne. W nich zawodnicy obu drużyn popisywali się bezbłędnymi strzałami. Karne wygrywają Tyliczanie stosunkiem 8:7 co dobitnie pokazuje poziom tego spotkania.
⚽ Dziękujemy obu drużynom, za tak wspaniałe widowisko, nie mogąc się doczekać kolejnych emocji, ale już na El-Kag Lidze Futsalu. Dziękujemy również licznie zgromadzonym kibicom na trybunach, którzy na pewno nie żałowali czasu poświęconego na ten mecz.
⚽ Czas na weekendową przerwę, natomiast w poniedziałek widzimy się z powrotem, na dokończeniu 2 Rundy Pucharu Ligi Futsalu.