SANDECJA OLD BOYS MISTRZEM 1 LIGI

BRZEZNA – SANDECJA OLD BOYS 4:7 (3:1)

Po bardzo zaciętym spotkaniu Sandecla Old Boys pokonuje Brzezną zdobywając Mistrzostwo Sufigs 1 Ligi Orlika. Dodatkowym aspektem jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Sufigs Lidze Orlika, czyli do Ekstraklasy. Mecz, który całkowicie nas zadowolił pod względem emocji i dramaturgi oraz spełnił nasze oczekiwania co do poziom sportowego. Lepiej w to spotkanie weszli zawodnicy Brzeznej, którzy po pierwszych 12 minutach, deklasowali przeciwnika i prowadzili już 3:0. Wydawało się że Sandecja Old Boys jest na kolanach, ale znak do odrabiania strat dał Maciej Mamak, który strzelając po krótkim lewym rogu wpakował futbolówkę do siatki. Od początku spotkania Sandecja przeżywała wstrząs, ale to były złe, dobrego początki. Po strzeleniu bramki na kontakt, zawodnicy Sandecji zaczęli szturmem atakować bramkę rywala, gdzie jeszcze wcześniej sami byli w ogromnych tarapatach. Końcówka pierwszej poły to zdecydowana dominacja zwycięzców, lecz wynik już się nie zmienił. Mocne otwarcie zaliczyli zawodnicy Sandecji, który już po pierwszych pięciu minutach drugiej połowy zmniejszyli dystans do rywala na jednego gola. Walka w tej części meczu była jednak bardzo zacięta i co róż atakowano z jednej i z drugiej strony. Pomimo iż Sandecja zmniejszyła straty, Brzezna ponownie groźnie zaatakowała i zadała cios strzelając czwartego gola. Wynik 4:2 dla Brzeznej ponownie dał im swobodne prowadzenie. Sandecja nie myślała się poddawać i mimo że na 13 minut przed końcem przegrywała 4:2 rzucili się na rywala swoimi największymi siłami. Ponownie o sobie dał znać Arkadiusz Aleksander, który niesamowitym trafieniem z woleja ponownie zmniejszył prowadzenie rywali. Potem napędzeni wielką ochotą zwycięstwa Sandecja zaczęła strzelać gole. Praktycznie wszystkie autorstwa wspomnianego wcześniej zawodnika, który tym to sposobem na 7 minut przed końcem meczu wyprowadził swój zespół na jednobramkowe prowadzenie. Brzezna próbowała walczyć, lecz bardziej cofnęła się do obrony ponieważ w ataku grasowali groźni zawodnicy rywala. Końcówka to dobicie leżącej Brzeznej i zakończenie spotkania wynikiem 7:4 dla Sandecji. Wielka euforia w sztabie zwycięzców, ponieważ wygrana w takich okolicznościach daje jeszcze większą satysfakcję. Brzezna po ostatnim gwizdku z niedowierzaniem patrzyła na wiwatujących piłkarzy Sandecji. Było tak blisko, a jednak tak daleko. Na dodatek można powiedzieć iż Brzezna nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji na 4:0 i innych dogodnych, co potwierdziło okrutne przysłowie, iż niewykorzystane sytuacje się mszczą. Patrząc jednak na poziom sportowy zawodników z Gminy Pdegrodzie, trzeba im oddać iż przez cały sezon prezentowali się wyśmienicie i tylko Sandecja potrafiła ich pokonać. W obu drużynach oczywiście pierwsze skrzypce grały największe gwiazdy tych zespołów, czyli Marcin Bugajski oraz Arkadiusz Aleksander. Ten drugi był niekwestionowanym bohaterem tego spotkania, gdzie strzelił 4 gole i raz asystował. Z drugiej jednak strony, trzeba przyznać że chyba w żadnym meczu nie widzieliśmy takiego zażarcia w Sandecji jak w tym spotkaniu, Widać iż chłopaki  Nowego Sącza, pod dumną Nazwą „Sandecja” mają wyryte w głowie tylko zwycięstwo. Zwycięzcy 1 Ligi otrzymają za swój sukces 1000 zł do wykorzystania u naszego partnera GOLSPORT, okazały puchar, medale, 15 dyplomów oraz płytkę DVD z wszystkim zdjęciami 1 Ligi. Brzezna, za zajęcia drugiego miejsca otrzyma również okazały puchar, medale, czek na 500 zł do tego samego partnera oraz tak samo, płytkę DVD oraz 10 dyplomów, ponieważ dysponowali mniejszą kadra niżeli rywale. Dodatkowo obie te drużyny uzyskały awans do Sufigs Ekstraklasy, gdzie po zapowiedziach zawodników na pewną w najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie wystąpią. Jakby nie patrzeć na to spotkanie obu zespołom należą się wielkie gratulacje za wspaniały poziom nie tylko podczas tego ostatniego meczu, ale podczas całego sezonu.