Mistrz The Reds 2

FINAŁ

DataMeczCzas/WynikiLeagueSezonMiejsce spotkania
Sufigs Liga Orlika2016Orlik Podegrodzie

Poznaliśmy Mistrza SUFIGS Ligi Orlika o Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego pod patronatem Starosty Marka Pławiaka. Po zaciętym finale, zwycięzcą zostali zawodnicy THE REDS. To był wielki mecz, który mógł być tylko w wielkim finale. Takiego meczu chyba każdy się spodziewał, patrząc na to jak wyglądało finałowe zestawienie. Spotkanie, można śmiało powiedzieć hitem, które okazało się być niesamowicie atrakcyjne. Jako organizator tej Ligi uważam, że w finale znalazły się dwie drużyny, które tam powinny się znaleźć, te które całkowicie zasłużyły. Nie było przypadku w dojściu do finału. Krok po kroku obie drużyny dążyły by zagrać o Mistrzostwo. Mecz od początku był bardzo wyrównany, jednakże to Gold Team przejął inicjatywę i pierwszy wyszedł na prowadzenie. Mecz toczył się od bramki do bramki, akcja za akcję i tylko kwestią czasu było aż padną kolejne gole. Co róż złoci wychodzili na prowadzenie, lecz z każdym razem The Reds odrabiali. Złoci przycisnęli bardzo mocno na rywala. Mieli nawet momenty przewag w grze ponieważ kartkowani byli zawodnicy w czerwonych strojach. Jednakże po raz kolejny obrona The Reds pokazała jak w takich sytuacjach należ się bronić i jak należy przytrzymać piłkę, by nie wykopywać jej bezsensownie a zyskać na czasie. Pierwsza połowa była pod lekką dominacją zawodników z Trzetrzewiny. W drugiej połowie padło więcej bramek co też dostarczyło jeszcze więcej emocji. The Reds przeżywało kryzys ponieważ za drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, boisko musiał opuścić strzelec trzech goli w tym spotkaniu Jarosław Nowaczyk. Ta sytuacja chyba nieco uśpiła Gold Team, który myślał że to osłabi przeciwnika. Nic bardziej mylnego, zawodnicy The Reds rzucili się do odrabiania strat i to się im udało doprowadzając do dogrywki. W tej już lepsi byli zawodnicy w czerwonych strojach. Od początku przewagę zdobyli złoci i wydawało się że Gold Team dość spokojnie trzyma to spotkanie pod pełną kontrolą, jednakże błędy w końcówce drugiej części dogrywki dały gole Łukasza Kija oraz Marcina Bochenka które zapewniło im zwycięstwo w pierwszej edycji SUFIGS Ligi Orlika. Podsumowując ten finał, to obie drużyny zasłużyły na Mistrzostwo. Obie drużyny zaprezentowały tak wysoki poziom meczu, że nie powinni mieć sobie nic do zarzucenia. Trzeba też dodać, że mecze finałowe oglądało naprawdę wielu kibiców, którzy zgromadzili się na trybunach i terenach Orlika w Podegrodziu. Obie drużyny pokazały charakter i walkę do ostatniej minuty gry. The Reds tą wygraną otrzyma bilet na wyjazd na Finały Wojewódzkie Orlik Polska

Wręczenie nagród dla zwycięzców oraz innych drużyn i zawodników odbędzie się na uroczystej Gali zakończenia SUFIGS Ligi Orlika w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu w najbliższą sobotę (tj. 06.08.2016) od godziny 16:00. Zapraszamy wszystkich zawodników wraz z osobami towarzyszącymi.